Локомотив Пловдив Левски

Локо Пловдив удари Левски в дербито от кръга

Отборът на Локомотив Пловдив се наложи над Левски с минималното 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Кристиан Илич в 49-ата минута.

Домакините можеха да поведат още в 3-ата минута, но Цветанов не успя да засече една топка. Секунди по-късно Даске върна опасно топката към Микулич, който беше на сантиметри от това да си вкара автогол.

В 15-ата минута опасен удар на Минчев мина над вратата. В 30-ата минута Митко Илиев можеше да даде преднина на своя тим, но ударът му мина на сантиметри над гредата. В 45-ата минута Микулич спаси най-чистото положение в двубоя.

В 47-ата минута Илич се отличи с нов пропуск. При следващата атака в мача обаче пловдивчани излязоха напред в резултата. Карагерен центрира, а Илич без проблем вкара на празна врата.

В 61-ата минтуа с огромен пропуск се отличи Митко Илиев.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Денис Алмейда, Лукад Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчел Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Георги Минчев

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Мартин Райнов, Драган Махйлович, Илия Юруков, Андриан Краев, Марин Петков, Стивън Петков