Барселона Хетафе

Барса вкара 5 на Хетафе и се доближи до лидерите + ВИДЕО

Отборът на Барселона се наложи над Хетафе с резултат 5:2 в мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Удар на Лео Меси срещна гредата още в 3-ата минута, но все пак в 8-ата минута аржентинецът успя да открие резултата за своя тим.

Веднага след това играчите на Хетафе опитаха да отговорят, но удар на Кубо беше избит в корнер. В 12-ата минута Кукурея центрира отляво, Анхел Родригес не спря добре топката, но я прати в ръката на Лангле, а оттам тя отиде във вратата на Тер Стеген - 1:1.

В 15-ата минута удар на Меси мина над гредата.

В 28-ата минута Шакла не видя, че Сория е излязъл малко напред и се опита да му върне топката и тя попадна в мрежата на вратаря, с което "каталунците" отново поведоха в резултата.

В 33-ата минута нов удар на Меси срещна гредата, но топката се върна в него и той се разписа за 3:1.

В 69-ата минута гостите се върнаха мача. Точен беше Юнал от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от страна на влезлия като резерва Араухо.

В 87-ата минута Араухо направи резултата 4:2 за Барселона.

Буквално в последните секунди Антоан Гризман оформи крайното - 5:2.

Отборът на Барселона се изкачи до 3-ата позиция с 68 точки - на 2 зад втория Реал и на 5 зад Атлетико Мадрид, но "каталунците" са с мач по-малко.