Манчестър Сити Тотнъм

Ман Сити удари Тотнъм и спечели Купата на Лигата! + ВИДЕО

Отборът на Ман Сити се наложи с минималното 1:0 над Тотнъм във финала за Купата на Лигата. Двубоят се игра пред 8000 зрители на "Уембли".

Това е 4-ият пореден успех на "гражданите" в Карабао Къп.

"Гражданите" напълно надиграха съперника си през първата част и стигнаха до куп положения. В 14-ата минута Рахим Стърлинг имаше шанс да се разпише, но защитник на "шпорите" се намеси и блокира удара му. В 26-ата минута с пропуск се отличи и Фил Фоудън. Последваха пропуски на Стърлинг и Марез.

В началото на втората част вратарят на "гражданите" Зак Стефън трябваше да се намеси след удар на Ло Селсо. Тотнъм малко изравни играта, но така и не стигна до чисти положения.

В средата на втората част "гражданите" отново поеха контрола, но им липсваше завършващият удар. В 72-ата минута Фернандиньо засече едно центриране на Де Бройне с глава, но Лорис спаси. Секунди по-късно Стърлинг намери Гюндоган в наказателното поле, но немският национал стреля неточно.

В 82-ата минута все пак "гражданите" стигнаха до попадение чрез Аймерик Лапорт, който засече центриране от корнер на Де Бройне.

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Алдервайрелд, Дайър, Регилон, Хьойберг, Уинкс, Ло Селсо, Моура, Сон, Кейн

МАН СИТИ: Стефън, Уокър, Диас, Лапорт, Кансело, Фернандиньо, Гюндоган, Де Бройне, Марез, Фодън, Стърлинг