Янтра Габрово

Интрига в битката за спасението нямаше: Янтра помете Нафтата с 4:0 и на 90% се спаси от изпадане

Янтра Габрово поднесе истинска "бомба" в дербито на спасението срещу Нефтохимик и разби "шейховете" с 4:0 на стадиона в Трявна. Мачът бе от 30-ия кръг на Втора лига.

Иван Петков откри за габровци в 6-ата минута, а Казаков от дузпа удвои в 15-ата. Отново Казаков бе точен, този път в 30-ата минута.

Две минути преди почивката Християн Кожухаров вкара за 4:0, а през второто полувреме нямаше повече попадения, като в 67-ата минута гостите получиха червен картон.

След този мач Нафтата е на последната 15-а позиция с 20 точки и е на 1 точка зад 14-ия Локомотив (Горна Оряховица).