Манчестър Юнайтед

Единсон Кавани доказа, че има място в Ман Юнайтед в двубоя срещу Рома + ВИДЕО

Бъдещето на Единсон Кавани в Ман Юнайтед остава неясно, но уругваецът доказа, че има място в състава на Оле Гунар Солскяер с изявите си срещу Рома в първия 1/2-финален сблъсък от Лига Европа.

"Червените дяволи" спечелиха двубоя с 6:2, а Кавани взе участи е в 5 от попаденията за своя тим.

Той асистира за първото попадение на Бруно Фернандеш в 9-ата минута. Гостите успяха да обърнат двубоя през първата част, но с две попадения на Кавани в 48-ата и 61-ата Юнайтед отново поведе.

В 72-ата минута Кавани спечели дузпа, която Бруно Фернандеш реализира. Уругваецът не взе участие единствено в попадението на Пол Погба в 75-ата минута, но в 86-ата асистира на Мейсън Грийнууд, който оформи крайния резултат.

Кавани има 12 гола и 5 асистенции за 33 двубоя в Ман Юнайтед, но той много често се появява от резервната скамейка.