Барселона Ювентус

Меси изравни Роналдо по брой пропуснати дузпи

Отборът на Барселона се наложи над Валенсия с резултат 3:2 в мач от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Успехът беше изключително важен за "каталунците", които се борят за титлата заедно с отборите на Атлетико, Реал и Севиля.

С основна заслуга за успеха беше Лео Меси, който отбеляза две от попаденията за своя тим, но в 57-ата минута пропусна дузпа.

В 57-ата минута Яспер Силесен спаси удара на бившия си съотборник, но футболистите на домакините не съумяха да изчистят топката и Меси я прати в мрежата.

Това е 29-ата пропусната дузпа в кариерата на Лео Меси. Важно е да се отбележи, че в класацията попадат и дузпите за определяне на краен победител в мачове на директна елиминация.

Големият съперник на Лео Меси - Кристиано Роналдо също е пропуснал 29 наказателни удари, но португалецът е изпълнил 170 дузпи, а Меси е стрелял от бялата точка 132 пъти.