ПСЖ Манчестър Сити

Ман Сити е първият финалист в тазгодишното издание на ШЛ след успех над ПСЖ + ВИДЕО

Отборът на Ман Сити се наложи над ПСЖ с резултат 2:0 в мач-реванш от 1/2-финалите на Шампионската лига.

"Гражданите" спечелиха първия сблъсък с 2:1.

В 7-ата минута съдията отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Зинченко, но след консултация с ВАР Бьорн Кайперс отмени решението си.

В 11-ата минута "гражданите" успяха да открият резултата. Зинчено намери Де Бройне, който стреля, но ударът му бе блокиран. Топката се озова в Марез, който от малък ъгъл не сгреши.

В 16-ата минута удар на Маркиньос срещна гредата.

Само 3 минути по-късно след грешка при изнасянето топката се озова в краката на Ди Мария, който обаче не уцели вратата. В 36-ата минута удар на Ерера мина опасно близо. В последната минута на втората част Кейлор Навас трябваше да спасява удар от малък ъгъл на Рияд Марез. След това топката стигна до Бернардо Силва, който стреля и след рикошет кълбото мина до гредата.

В 53-ата минута Фил Фоудън беше изведен по страхотен начин от Кевин де Бройне, но младата звезда на домакините не успя да се разпише. След удара му съдията вдигна флага за засада. Малко след това отново той стреля опасно, но Кейлор Навас се намеси. В ответната атака Неймар получи една добра топка, но ударът му беше блокиран.

В 61-ата минута Рубен Диаш блокира опасен удар на Андер Ерера.

Две минути по-късно Ман Сити вкара втори гол след една контраатака. Де Бройне пусна за Фодън отляво, който пусна успоредно на голлинията и Марез не сгреши.

В 69-ата минута Анхел ди Мария си изкара глупав червен картон, след като настъпи Фернандиньо.

В 77-ата минута удар на Фоудън срещна гредата. Само минута по-късно опасен удар на Де Бройне мина близо до вратата на Навас. В 80-ата минута Навас спаси удар на Фоудън.