Челси Реал Мадрид

Челси надигра Реал и е на финал в ШЛ срещу Сити

Челси победи Реал Мадрид с 2:0 и се класира за финала в Шампионската лига. "Сините" от Лондон стигнаха до победата след попадения на Тимо Вернер през първата част и Мейсън Маунт през втората част, а освен това между головете, англичаните изпуснаха няколко чисти положения и удариха две греди.

В 28-ата минута след бърза атака през центъра Вернер се разписа. Хаверц се измъкна на скорост, прехвърли ефектно Тибо Куртоа, но топката срещна гредата. Пред голлинията Вернер нямаше никакви проблеми да се разпише с глава.

През втората Челси продължи да диктува събитията, а с наближаване на последните минути Реал предприе по-големи рискове, за да търси гол. Това обаче отвори повече пространства в полето на гостите, "сините" организираха няколко опасни атаки.

Всичко обаче свърши 5 минути преди края. В 85-ата минута след поредната отнета топка от Канте "Челси" стигна до втори гол. Резервата Пулишич стигна до аутлинията и намери от малък ъгъл Маунт, който се разписа.

Първата среща завърши 1:1, но в реванша домакините взеха своето и ще се изправят срещу Манчестър Сити на финала. Преди срещата Реал бе в поредица от 19 мача без загуба.

Наставникът на Челси пък стана първия стигнал до два поредни финала в ШЛ с два различни отбора.