Барселона Атлетико Мадрид

Барса и Атлетико не успяха да си вкарат + ВИДЕО

Отборите на Барселона и Атлетико Мадрид завършиха наравно - 0:0 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига.

Още в 3-ата минута Тома Лемар нанесе първия точен удар в мача. Луис Суарес в 10-ата също стреля точно, но Тер Щеген не беше затруднен.

В 19-ата минута Корея беше намерен на чиста позиция от Ермосо, но Ленгле се намеси по страхотен начин и блокира удара му. В 29-ата Антоан Гризман опита далечен разстрел, но Облак внимаваше и спаси. В 34-ата минута Маркос Йоренте можеше да открие, но Тер Щеген се намеси страхотно и спаси. В 37-ата вратарят на Барселона отново трябваше да показва рефлекса си и спаси сигурен гол в своята врата.

В 41-ата минута Лео Меси направи страхотен пробив, но Облак отрази удара му. В 45-ата минута защитникът на гостите Фелипе беше изпуснат от защитата на Барса, но не успя да се разпише.

Втората част започна с пропуск на Ленгле, а веднага след това Суарес стреля от далечно разстояние, но не успя да намери топката по най-добрия начин.

В 62-ата минута резервата Мориба пропусна чудесна възможност за гол за Барса. Секунди по-късно пък Жерард Пике опита удар с глава след хубаво центриране на Меси, но Облак не беше затруднен. В 66-ата минута Облак се намеси след удар на Меси от фаул. В 70-ата минута попадение на Араухо беше отменено заради засада. Секунди след това Суарес опъна мрежата зад Тер Стеген, но и този гол бе правилно отменен, този път заради нарушение в атака на Ферейра Караско. Пет минути преди края Дембеле можеше да стане герой за Барса, но направи много сериозен пропуск.

Атлетико остава на първата позиция в класирането със 77 точки - с 2 преднина пред Барселона и с 3 пред Реал Мадрдид, но "белият балет" е с мач по-малко.