Челси отложи празненствата след успех с 2:1 над Сити като гост (ВИДЕО)

Челси победи Манчестър Сити като гост с 2:1 и отложи шампионските празнества на "гражданите", които щяха да спечелят титлата при успех днес. Тимът на Тухел стигна до успеха след попадение на Алонсо в продължението. Преди това пред първата част Стърлинг откри за гражданите, а Агуеро пропусна да удвои от дузпа в края на първата част. След паузата, Зиех изравни, а след това се стигна и до късната драма, с която Челси излезе на трето място във временното класиране, изпреварвайки с една точка Лестър.

В 34-та минута дойде и първият истински точен удар в срещата. Рахийм Стърлинг напредна по левия фланг и преодоля двама бранители преди да нанесе изстрел, който обаче Менди изби с вещина.

С напредването на частта обаче "гражданите" ставаха все по-настървени и в логично стигнаха попадения очно в края на частта. Първо Рахийм Стърлинг успя да матира Челси в 44-та минута, а само две минути по-късно Серхио Агуеро профука идеален шанс за 2:0, изпускайки от бялата точка.

В 63-та минута, Хаким Зиеш успя да се възползва от асистенция на Сезар Аспиликуета, за да върне паритета на "Етихад" - 1:1. Последваха минути на поделено надмощие. В последните секунди обаче драмата обаче беше пълна, след като Маркос Алонсо успя да изтръгне сензационен успех за Челси буквално в последната минута на мача.

Така тимът на Томас Тухел победи за втори пореден път отбора на Гуардиола, който надигра и в полуфинала за ФА Къп преди по-малко месец.