Ливърпул не сгреши срещу Саутхямптън и мечтае за топ 4 (ВИДЕО)

Ливърпул стигна до ценен успех с 2:0 срещу Саутхямптън в мача им от 35-ия кръг на Висшата лига. Садио Мане през първата част и Тиаго Алкантара бяха точни за успеха на все още действащите шампиони.

Победата е много важна за тимът на Юрген Клоп. "Мърсисайдци" са на шесто място в класирането, като изостават от Лестър и заветното четвърто място с шест точки и са с мач по-малко.

Срещата започна с натиск на домакините, който обаче не даде резултат. Все пак 31-ата минута Салах центрира за Садио Мане, който изпревари прекия си пазач и с глава порази вратата за 1:0. До почивката резултатът се запази. През втората част гостите така и не успяха да стигнат до сериозно положение пред стража на домакините. В 69-ата минута Уорд-Праус отправи далечен изстрел, който бе точен, но твърде слаб и право в ръцете на Алисон. Минута по-късно гостите направиха прекрасна многоходова атака, завършила с мощен шут от воле на Ибрахима Диало, но Алисон се намеси решително.

В самия край Алкантара отправи силен изстрел след пас на Фирмино и матира Форстър за втори път в мача за крайното 2:0.