Манчестър Юнайтед Астън Вила

Ман Юнайтед обърна Астън Вила и отложи празненствата в Сити + ВИДЕО

Отборът на Ман Юнайтед се наложи над Астън Вила като гост с резултат 3:1 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" изостават на 10 точки от лидера Ман Сити и имат мач по-малко.

Стражът на Астън Вила Мартинес трябваше да се намесва още в 6-ата минута след удар на Люк Шоу. Малко след това и Погба изпита рефлекса на бившия вратар на Арсенал, но той се намеси. Последваха удари на Фред и Бруно Фернандеш.

В 24-ата минута домакините обаче успяха да поведат в резултата с красиво попадение на Траоре.

До края на първата част Мартинес се отчете с две нови намеси след удари на Рашфорд и Грийнууд. В края на първата част Оли Уоткинс можеше да удвои, но Дийн Хендерсън спаси.

В 51-вата минута Хендерсън спаси нисък изстрел на Ел Гази. В следващата атака Дъглас Луис фаулира Пол Погба и реферът посочи бялата точка. Бруно Фернандеш не сгреши и изравни резултата. Това е 13-ото попадение на португалецът от дузпи през сезона.

Само четири минути след това "червените дяволи" направиха пълен обрат чрез Мейсън Грийнууд.

В 61-ата минтуа Дийн Хендерсън се намеси след удар на Траоре. Малко след това "бирмингамци" можеха да получат дузпа за игра с ръка на Грийнууд, но след намесата на ВАР реферът реши, че преди това е имало рикошет в главата му.

В 87-ата минута Единсон Кавани оформи крайното - 3:1.

В края на двубоя домакините останаха с човек по-малко. Оли Уоткинс получи втори жълт и съответно червен картон.