Ювентус Милан

Милан разби Ювентус в дербито и остави старата госпожа на петата позиция + ВИДЕО

Отборът на Милан се наложи над Ювентус като гост с резултат 3:0 в дербито от 35-ия кръг на италианската Серия А.

"Росонерите" се изкачиха до 3-ата позиция със 72 точки, колкото има и Аталанта. Ювентус пети с 69 точки.

В 18-ата минута удар на Браим Диас от далечно разстояние мина над вратата. 3 минути по-късно отново той застраши вратата на домакините, но Войчех Шчесни спаси.

В 30-ата минута Ювентус стигна до първото си положение в мача. Донарума се размина с едно центриране, но Киелини не успя да уцели опразнената врата.

В 44-ата минута Ернандес застраши вратата на домакините. Той стрелна и след коварен рикошет Шчесни трябваше да се намесва и спаси.

В добавеното време на първата гостите успяха да поведат в резултата чрез Браим Диас.

Юве натисна още от първите минути на втората част, но Донарума отрази удар на Бентанкур.

В 56-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Киелини. Франк Кеисие от бялата точка не успя да преодолее Шчесни и резултатът остана 1:0 за "росонерите".

В 67-ата минута Роналдо стреля от далечно разстояние, но не намери целта.

В 78-ата минута Анте Ребич успя да вкара второ попадение за "росонерите" и направи резултата 2:0.

В 82-ата минута Фикайо Томори направи резултата класически в полза на гостите.