Реал Мадрид Севиля

Реал Мадрид се спаси от загуба от Севиля в последните секунди + ВИДЕО

Отборите на Реал Мадрид и Севиля не успяха да се победят - 2:2 в мач от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион.

С точката "белият балет" изравни Барселона на втората позиция и скъси разликата с първия Атлетико на само 2 пункта.

Отборът на Севиля започна по-добре двубоя, но така и не стигна до чисти положения. Още при първата си по-опасна атака отборът на Реал успя да открие резултата чрез Бензема, но попадението беше отмненено заради засада на Одриосола.

В 22-ата минута гостите успяха да поведат в резултата чрез Фернандо, който получи една топка от Иван Ракитич.

Реал веднага потърси изравняване, но удар на Винисиус мина над вратата. В 31-ата минута вратарят на гостите се намеси страхотно след удар на Бензема. Малко преди почивката Каземиро отправи опасен удар, но покрай вратата.

Реал натисна съперника си през втората част, но удар на Модрич беше спасен от Боно, а изстрели на Каземиро и Начо не намериха целта. В 65-ата минута Винисиус пропусна страхотна възможност да изравни.

Влезлият като резерва Марко Асенсио в 67-ата минута успя да изравни за "белия балет".

В 78-ата минута след центриране в наказателното поле на Реал топката се удари в ръката на Милитао. Играта не бе спряна, "белите" организираха светкавична контраатака и Бензема получи огромно пространство. Французинът напредна и се озова сам срещу вратаря на гостите, успя да го преодолее и стражът го събори. При спряна играта съдиите разгледаха ситуацията със системата за видеоповторения. Реферът трябваше да отсъди дузпа за единия или другия отбор. Той видя играта с ръка на Милитао и отсъди дузпа за Севиля, а Ракитич не сгреши от бялата точка.

В последните секунди на двубоя Тони Кроос успя да донесе точката на своя тим.