Барселона Леванте

Барселона с грешна стъпка в Ла Лига! Каталунците не успяха да победят Леванте

Отборите на Леванте и Барселона не се победиха - 3:3 в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Каталунците" са на втората позиция в класирането с една точка зад лидера Атлетико и с 1 пред Реал Мадрид, но двата тима са мач по-малко.

Още в началото на двубоя с пропуск се отличи Педри. В четвъртата минута нова комбинация между Де Йонг и Педри принуди вратарят на Леванте Айтор Фернандес да се намесва.

В 21-ата минута домакините можеха да поведат след грешка на Усман Дембеле.

В 26-ата минута суперзвездата на Барселона Лео Меси успя да открие за "каталунците".

Само 2 минути по-късно Меси можеше да вкара второто си попадение в мача, но ударът му мина встрани. В 34-ата минута "каталунците" удвоиха преднината си чрез Педри, който се възползва от падаване на Дембеле.

В последната минута на първата част Серхио Бускетс можеше да направи резултата класически, но пропусна да се разпише.

В 57-ата минтуа тимът на Леванте върна едно попадение чрез Гонсало Мелеро, който се разписа с глава.

Само 3 минути по-късно домакините успяха да изравнят чрез Моралес.

След 4 минути "каталунците" успяха отново да поведат в резултата чрез Усман Дембеле.

В 83-ата минута домакините успяха отново да стигнат до равенството чрез Серхио Леон.

Леванте (4-4-2): 13 Айтор - 20 Мирамон,  14 Рубен Вецо,  6 Дуарте,  3 Тоно Гарсия - 4 Робер Пиер, 10 Барди, 18 Де Фрутос, 22 Мелеро - 9 Рожер, 11 Моралес

Старши треньор: Пако Лопес

Барселона (4-4-3): 1 Тер Стеген - 3 Пике, 4 Араухо, 18 Алба, 15 Ленгле - 16 Педри, 5 Бускетс 21 Де Йонг, - 7 Гризман, 10 Меси, 11 Дембеле

Старши треньор: Роналд Куман