Септември (Сф)

Септември (София) спечели битката за баража срещу Спортист (Своге) след класика с 3:0

Септември (София) успя да спечели битката за баража срещу Спортист (Своге) и се очертава да играе мач за влизане в елита на българския футбол.

Столичани стигнаха до категоричен успех от 3:0 на свой терен в среща от 32-ия кръг на Втора лига, а след нея Септември е трети с 53 точки и има 6 повече от Спортист.

Теоритично има някакъв минимален шанс столичани да изпуснат третото място в полза на тима от Своге, но подобен сценарий е доста малко вероятен.

В 14-ата минута Илиевски бе точен от дузпа за нарушение в наказателното поле и даде аванс на домакините, а в 24-ата минута Борко Стойчев при опита да изчисти топката със шпагат след ниско центриране я прати във вратата си.

Така след автогола на капитана на Спортист резултатът стана 2:0 за Септември, а за крайния резултат точен бе Сърмов в 84-ата минута след прекрасен снаряд от границата на наказателното поле.

В самия край Томи Костадинов бе изгонен след втори жълт картон и Своге доигра мача с човек по-малко.

Снимка: Sportal.bg