ФК Марица Пловдив Несебър

Марица си върна върха след трудна победа над Несебър + ВИДЕО

Марица постигна трудна победа с 2:1 над борещия се за оставане в групата тим на Несебър в среща от междинния 31-ви кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Победата върна водения от Николай Димитров тим на върха в класирането, след загубата на Черноморец от Извор.

Двубоят премина изцяло под контрола на "жълто-сините", но въпреки това победата не дойде лесно. Срещата започна с натиск на пловдивчани, но головите положения липсваха. От своя страна тимът на Несебър показа борбеност и стоеше добре на терена, но почти не създаде положения пред Илия Николов. Гостите се бранеха организирано, но на няколко пъти се огънаха. Димитър Юруков пропусна да открие рано в мача. Логичното, на фона на по-добрата игра на домакините, се случи в 23-та минута, когато Милен Танчев откри, засичайки успореден на голлинията пас. Още двама футболисти на Марица се разминаха с топката, но Танчев бе най-съобразителен на втора греда и реализира. След гола пловдивчани продължиха с атаките си и срещата можеше да бъде решена още до почиваката, но на два пъти гредите спасиха гостите след удари на Димитър Юруков и Олджай Алиев. Милен Танчев пък можеше да вкара нов гол, излизайки сам срещу стража на гостите, но той се намеси успешно и спаси. В самия край на полувремето при една от редките атаки на "делфините" Никола Гавов стреля добре от границата на наказателното поле и успя да изравни при първия точен удар във вратата от страна на неговия тим.

И през второто полувреме маричани владееха топката много повече и се опитваха с многоходови действия и с извеждащи подавания да изненадат отбраната на Несебър. Непримиримият Милен Танчев пропусна да реализира, изпращайки топката покрай вратата в 65-та минута. Въпреки че гостите бяха затворили подстъпите към своята врата бяха иненадани в 73-та минута. Олджай Алиев реализира страхотен гол. Той овладя топката още в своето поле, напредна по левия фланг, навърза почти цялата отбрана на гостите, както и вратаря и реализира за 2:1. До края на срещата тимът на Марица имаше още няколко добри възможности за гол. Петър Шопов в 88-та минута бе най-близо до попадение, но нямаше шанс. Гостите среляха веднъж от дистанция и веднъж от свободен удар в края на мача, но и при двете ситуации Илия Николов се справи.

Така тимът на Марица записа важна победа и се оттърси от загубата в Казанлък в предишния кръг. Победата върна "жълто-сините" отново на върха, само три дни след като го загубиха. Това стана възможно, след като Извор надигра Черноморец и го победи с 2:1 на стадиона в Горски извор. Марица има в актива си 74 точки, колкото има и втория Загорец, а трети вече е Черноморец със 72. За тима воден от Николай Димитров следват две поредни гостувания - на Левски (Карлово) и Верея, а в последния кръг "жълто-сините" са домакини на Борислав (Първомай).

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Христо Янчев - капитан (Теодор Фърков), Милен Танчев, Мартин Анастасов (Сами Мехмедов), Олджай Алиев, Димитър Юруков (Петър Шопов), Александър Праматаров (Георги Георгиев), Николай Парнаров. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Борислав Дончев, Даниел Спасов. Треньор: Николай Димитров

НЕСЕБЪР: Марио Исаков, Али Ахмед, Димитър Попов - капитан, Христомир Златинов (Петър Зелямов), Живко Димов (Стилян Христов), Никола Гавов, Иван Христов, Виктор Янев, Иван Илиев (Пламен Любенов), Иван Тодоров (Мартин Богданов), Трайо Грозев. РЕЗЕРВИ: Благовест Димитров, Тодор Линов, Траян Делев. Треньор: Васил Банов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Величко Величков (М); Иван Тодоров, Виктор Янев, Петър Зелямов (Н)

Съдийски състав: ГС: Валентин Станчев, АС: Деян Стойнов и Добри Добрев - тримата от Сливен; 4-ти съдия: Деян Вълев - Пловдив, Делегат: Николай Бъчваров - Сливен