Марек1915 - Дупница

Марек на финал за Купата на АФЛ

Марек се класира на финал за Купата на АФЛ. Дупничани (Югозападна Трета лига) победиха с 2:0 младия състав на Дунав Русе (Североизточна Трета лига) на стадион "Христо Ботев" във Враца. В другия полуфинал, на 19 май от 17:00 часа на стадион "Арена Царско село" в София, ще спорят Розова долина (Югоизточна Трета лига) и Левски Лом (Северозападна Трета лига).

Възпитаниците на Светослав Георгиев започнаха по-силно двубоя и наложиха превес. Логично Марек поведе в 15-ата минута. Близнаков центрира от корнер и след точен изстрел на Димитър Владимиров с глава на предна греда топката се озова зад Ангелов.

В 30-ата минута Близнаков пусна към Панталеев, който бе напред и стреля мощно от границата на наказателното поле, но стражът на русенци показа завиден рефлекс и изби в корнер.

Драконите пробваха да се върнат в мача. Те разчитаха основно на опита на капитана си Диян Димов. Дупничани обаче бяха добре групирани и не позволиха сериозни опасности пред своята врата. Натискът на Марек продължи и в 39-ата минута Милен Иванов се отчете с точен удар от удобна позиция, но право в ръцете на Ангелов.

И второто полувреме започна с превес на дупничани. В 49-ата минута Джордж Николов стреля коварно от над 35 метра, но топката облиза външната страна на мрежата.

След час игра Дунав бе близо до изравняване. Джан Хасан центрира остро от корнер, Калайджийски от Марек отклони кълбото с глава и то срещна десния страничен стълб.

В 73-ата минута Каймакански центрира отдясно, Евгени Тунтев бе оставен непокрит в наказателното поле от защитата на русенци и отблизо с глава удвои.

Мачът бе изгледан на живо от старши треньора на Ботев Враца Веселин Великов.