ОФК Марек 2010 Балкан

Марек се справи с разкъсвания от кадрови проблеми Балкан и докосна класирането за Втора лига

Отборът Марек (Дупница) записа изключително важна победа в битката за Втора лига, след като надви с 2:1 Балкан (Ботевград) в мач от 32-ия кръг на Югозападната Трета лига.

На стадион “Бончук” домакините не изиграха един от най-добрите си срещи през тази кампания, но след попадения на Евгени Тунтев (15) и Димитър Владимиров (61-дузпа) записаха напълно заслужен успех. Резервата Николай Миков (90+2) бе точен за балканци.

Така тимът на Марек остана на точка от първото място с актив от 73 точки, но с мач по-малко с Банско, който ще се играе в сряда. При успех дупничани ще излязат лидери преди последните два кръга от първенството, където при успех ще се завърнат в професионалния футбол. Преди срещата в Дупница двата тима имаха сериозни проблеми. Марек беше без шестима футболисти, докато гостите, които нямаха поражение от ноември миналата година пристигнаха с едва 14 играчи.

На пейката освен треньора Иван Редовски полеви играч бе само Николай Миков, който влезе и отбеляза почетното попадение за гостите в последните секунди. Поражението пък спря страхотната серия от 16 поредни мача без загуба в шампионата.

Тимът на Светослав Георгиев беше категорично по-добрият тим през първото полувреме, като се прибра на почивка само с един гол преднина, който бе дело на Евгени Тунтев в 15-ата минута. Бранителят беше точен, след като засече на метър от голлинията опит за изстрел на Димитър Панталеев.

Малко по-късно попадение с глава на Симеон Димитров бе отменено поради засада. Отново Димитров бе близо до втори гол, но вратарят Костадин Котев спаси, след като нападателят остана сам срещу него. Изстрел на Джордж Николов пък мина на сантиметри от горната греда.

Гостите имаха една добра атака през първата част, но не успяха да стигнат до голова ситуация.

Втората част отново беше под диктовката на “червените”, които обаче не играеха добре и действаха прекалено прибързано. Гостите бяха добре затворени и разчитаха на контраатаки. Именно при една такава Калоян Бонев надбяга Антонио Арсов и технично прехвърли вратаря Пламен Младенов, но топката се отби в гредата и спаси дупничани.

Две минути по-късно реферът Георги Иванов отсъди дузпа за Марек, след като Емил Колев игра с ръка в наказателното поле на Балкан. Зад топката застана Владимиров, който стреля в долния десен ъгъл и удвои, въпреки опитите на Котев да парира изстрела.

Инфо и снимка: Sportal.bg