Интер Ювентус

Страхотен мач! 10 от Юве стигнаха до успеха срещу Интер и запазиха шансове за ШЛ

Отборът на Ювентус се наложи над Интер с резултат 3:2 в дербито от 37-ия кръг на италианската Серия А.

С успеха на тима на "старата госпожа" се изкачи до 4-ата позиция в класирането - на 2 точки зад петия Наполи, но неаполитанци са с мач по-малко.

В 11-ата минута Кулушевски пробва удар от воле, но Шкриняр изби в корнер. В 22-ата минута след един корнер съдията Джанпаоло Калварезе разгледа една ситуация с ВАР, при която Дармиан задържа Киелини в наказателното поле, и посочи бялата точка.

Роналдо стреля от 11-метровият наказателен удар, а Ханданович спаси, но при добавката португалецът не сгреши.

Десет минути по-късно гостите от Интер също получиха правото да изпълнят дузпа отново след употребата на ВАР. Матайс де Лихт настъпа Лаутаро Мартинес в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Лукаку не сгреши и изравни резултата.

В добавеното време на първата част Рабио пробва удар с глава, който попадна право в ръцете на Ханданович.

Секунди преди почивката Куадрадо стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Ериксен и попадна в мрежата на "нерадзурите".

В 51-ата минута Лаутаро Мартинес стреля опасно, но топката мина над вратата.

В 55-ата Бентанкур получи втори жълт картон за фал срещу Лукаку и остави своя тим с 10 души.

Ериксен стреля от пряк свободен удар, но Шчесни улови. В 82-ата Матиас Весино стреля опасно с глава, но Шчесни прояви блестящ рефлекс и изби топката.

В 85-ата минута отборът на Интер стигна до изравняване. Джорджо Киелини си отбеляза автогол и възстанови равенството.

В 88-ата минута Куадрадо се превърна в герой за "старата госпожа" и донесе успеха на своя тим от дузпа.

В края на сблъсъка директен червен картон получи Марсело Брозович от Интер.

Ювентус: Шчесни, Данило, Де Лихт, Киелини, Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Киеза, Кулушевски, Роналдо

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Дармиан, Лаутаро, Лукаку