ЦСКА Локомотив Пловдив

Митко Илиев герой за Локо (Пд) при успех над ЦСКА

Отборът на Локомотив Плодвид се наложи над ЦСКА с резултат 2:0 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига.

Димитър Илиев откри от дузпа в 76-ата минута, а в 84-ата отново той удвои.

С победата Локомотив Пловдив дръпна с 3 точки на втората позиция пред ЦСКА.

През първото полувреме армейците показаха стабилна игра и владееха повече инициативата. Въпреки това първото положение пред една от двете врати бе за домакините. В 11-ата минута Георги Минчев отправи опасен изстрел в долния ляв ъгъл на Димитър Евтимов и стражът на ЦСКА показа завиден рефлекс и изби в корнер. След още 8 игрови минути Тибо Вион шутира от дистанция, но кълбото мина на сантиметри над напречната греда. В 27-ата минута Жорди Кайседо бе изведен отлично на изгодна позиция в наказателното поле и стреля по диагонала, ала топката излезе в аут. До края на полувремето нямаше други интересни ситуации и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Малко след началото на втората част в игра за червените се появиха Иван Турицов, Джером Синклер и Бисмарк Чарлс, които замениха Брадли Мазику, Енрике Рафаел и Жорди Кайседо. В 75-ата след намеса на ВАР бе отсъдена спорна дузпа за домакините. Зад топката застана Димитър Илиев, които успя да открие резултата. Веднага след това в игра за армейците се появиха Петър Занев и Греъм Кери, които замениха Федерико Варела и Георги Йомов. Последва второ попадение за домакините, дело отново на Димитър Илиев. Ситуацията също бе разгледана с ВАР, но съдийската бригада прецени, че голът е редовен и така Локомотив се добра до трите точки.