Спартак Варна

Варна ликува: Спартак се завърна отново в професионалния футбол след успех в Балчик

Отборът на Спартак (Варна) официално се завърна в професионалния футбол.

Днес възпитаниците на Васил Петров се наложиха над Черноморец Балчик с резултат 2:1 и по този начин станаха недостижими на върха в класирането в Североизточната Трета лига.

Така през следващия сезон те ще играят във Втора лига. В Балчик спартаклии бяха подкрепени от солидна агитка, която не спря да пее песни за любимия си отбор през целия мач.

След нулево първо полувреме варненци стигнаха до два гола на Янчо Андреев в 51-ата и 62-ата мин., а малко по-късно Черноморец намали, но нямаше сили за нещо повече от загуба.

Не може да не се отбележи, че след 10-ата минута незнайно по какви причини на трибуните се появиха фенове на Черно море.