Ливърпул запази шансове за четвъртото място в Премиър лийг. Тимът на Юрген Клоп постигна изключително драматична победа с 2:1 над Уест Бромич на "Дъ Хоутънс". Успехът дойде след гол на стража Алисон, който в последните секунди се включи при корнер и успя да засече глава топката и да я прати в ъгъла. Мърсисайдци са с 63 точки и са само на една от четвъртия Челси два кръга преди края.

Срещата започна с натиск на Ливърпул, но въпреки това след четвърт час Бромич поведе. Перейра изведе отлично Хал Робсън-Кану, който в първия си двубой като титуляр във Висшата лига от 3 години и половина, шокира играчите на Клоп.

След гола "червените" отново взеха инициативата. Успяха обаче чак в 33-ата минута да изравнят. Мане отклони към Салах, който обаче с отличен удар прати топката в далечния ъгъл и така настигна Хари Кейн на върха при реализаторите с по 22. До почивката резултатът се запази. След паузата домакините продължиха да владеят инициативата, но развръзката дойде след куп пропуски пред вратата на Уест Бромич чак в продължението. В добавеното време обсадата на наказателното поле на домакините бе сериозна. В края на добавените 4 минути при един корнер в атаката се включи и Алисон. Александър-Арнолд  центрира и бразилският вратар майсторски насочи с глава към далечния  ъгъл, за да донесе по невероятен начин триумфа на отбора си.