Спартак (Варна)

Спартак Варна вдигна трофея след класика

Първенецът Спартак Варна победи Доростол Силистра с 3:0 в мач от предпоследния 29-и кръг на Североизточна Трета лига. След двубоя, точно в 19:18 часа (б.р. -1918 е годината на основаване на клуба), соколите вдигнаха шампионската купа и получиха златните медали за първото място от секретаря на ЗС на БФС Варна Пламен Хаджийски.

Срещата бе протоколна и поради тази причина наставникът на сините Васил Петров даде почивка на много титуляри.

Спартак поведе още в 4-ата минута. След триково изпълнение на фаул Йоан Маринов прехвърли технично вратаря отблизо - 1:0. В 14-ата минута отново Йоан Маринов се оказа в прегръдките на своите. Централният нападател засече остро центриране на Мартин Янакиев и изпрати топката в мрежата - 2:0.

Натискът на соколите продължи и след почивката. Мирослав Георгиев, след самостоятелен пробив, шутира силно, но вратарят спаси. Впоследствие стражът на гостите парира и мощен изстрел на Йоан Маринов.

В 59-ата минута превъзходството на Спартак доведе до трети гол. Реализира го юношата на клуба Мартин Янакиев с удар по земя.