Англия Хърватия

Англия с минимален успех над Хърватия на Уембли + ВИДЕО

Отборът на Англия се наложи над Хърватия с резултат 1:0 в първи мач от група D на Евро 2020, който се игра на Уембли. Рахим Стърлинг отбеляза единственото попадение в двубоя в 57-ата минута.

Още в 6-ата минута англичаните организираха бърза атака. Топката стигна до Фил Фоудън, но ударът на атакуващия полузащитник на Ман Сити срещна гредата.

Малко по-късно вратарят на Хърватия трябваше да се намесва след удар на Калвин Филипс.

В 27-ата минута тимът на Хърватия стигна до първата си по-сериозна опасност, но Перишич стреля много неточно.

До края на полувремето не се стигна до почти нищо интересно.

Хърватия започна по-добре втората част, но не стигна до голови възможности.

В 57-ата минута Калвин Филипс изведе страхотно Стърлинг, който не сгреши и откри резултата.

Само 4 минути по-късно Хари Кейн не успя да засече една топка и да удвои преднината на "трите лъва".

В 65-ата минтуа с пропуск за Хърватия се отличи Анте Ребич. В следващите минути Маунт и Стърлинг пропуснаха по още една добра възможност за Англия, след като стреляха над вратата.

Англия: Пикфорд, Уокър, Стоунс, Мингс, Трипиър, Райс, Флипс, Стърлинг, Маунт, Фодън, Кейн

Хърватия: Ливакович, Върсалко, Вида, Чалета-Цар, Гвардиол, Брозович, Крамарич, Модрич, Ковачич, Перишич, Ребич