Австрия

Австрия вгорчи дебюта на Северна Македония + ВИДЕО

Австрия постигна победа с 3:1 над Северна Македония в среща от Група С на Евро 2020.

Мачът се игра в румънската столица Букурещ, а северномакедонците определено успяха да затруднят доста своя противник.

След успеха си австрийците поведоха в групата си и са първи с актив от 3 спечелени точки, а македонците са на последната позиция.

Лайнер откри за Австрия още в 18-ата минута, след като насочи от въздуха прекрасно центриране на Забитцер в наказателното поле.

Все пак обаче в 28-ата минута Пандев се възползва от груба грешка в австрийската отбрана и при неразбирателство между Алаба и вратаря на Австрия достигна до топката и от близка дистанция я насочи към мрежата.

Австрийците все пак успяха да стигнат до крайния успех след късно попадение в 78-ата минута.

Грегорич се възползва от прекрасно центриране по земя на Алаба и от близка дистанция вкара топката в северномакедонската врата.

В 89-ата минута Арнаутович излязъл сам срещу вратаря не сгреши и оформи крайния резултат.

До края на самия мач нямаше повече попадения.

Това е първи успех за Австрия на голям форум от 1990 година насам.

АВСТРИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 3:1
1:0 - Лайнер (18)
1:1 - Пандев (28)
2:1 - Грегорич (78)
3:1 - Арнаутович (89)

АВСТРИЯ: Бахман, Улмер, Хинтерегер, Драгович, Лайнер, Алаба, Шлагер, Маймер, Баумгартнер, Забитцер, Калайджич

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯДимитриевски, Елиоски, Муслиу, Велковски, Ристовски, Николов, Елмас, Адеми, Барди, Трайковски, Пандев