Холандия Украйна

Нидерландия започна с победа Евро 2020, но бе близо да изпусне успеха срещу Украйна + ВИДЕО

Нидерландия постигна успех с 3:2 над Украйна в среща от Група С на Евро 2020, която се игра на стадион "Йохан Кройф" в Амстердам.

Като цяло домакините, които играха и на свой терен, превъзхождаха своя опонент и заслужено стигнаха до успеха, за да вземат три точки в срещата.

През първото полувреме нидерландците така и не успяха да вкарат попадение, макар че имаха някои възможности да го сторят.

След почивката обаче ситуацията бе съвсем различна.

В 52-ата минута Вайналдум се озова на точната позиция и успя да се възползва от неубедителна игра на стража на Украйна, за да даде аванс на родината си.

Всичко за украинците свърши в 59-ата минута след гол на Вегхорст, който бе намерен отлично от Дъмфис и не сгреши. В ситуацията VAR се намеси заради потенциална засада, но такава нямаше.

Гостите стигнаха до почетен гол чрез Ярмоленко, който в 74-ата минута вкара фамозно попадение с удар от дистанция.

Пет минути след това Яремчук бе оставен непокрит при едно центриране и с глава от близка дистанция шокиращо изравни.

Нидерландия все пак се поправи и Дъмфрис с глава в 85-ата минута сложи край на спора с победен гол.