Чехия наказа Шотландия с 2:0, Шик вкара от центъра! (ВИДЕО)

Чехия победи като гост в Глазгоу Шотландия с 2:0 в двубой от група D на Евро 2020. Чехите стигнаха до успеха след две попадения на Патрик Шик, второто от които - фамозно, от почти центъра!

През първата част двата тима се хвърлиха в здрава битка за всяка педя терен. В първия половин час, чистите положения отсъстваха. Най-доброто положение за домакините дойде в 32-ата минута, когато капитанът Анди Робъртсън получи добра топка вляво в наказателното поле и отправи отличен изстрел, но вратарят Вацлик изби в корнер. Чехите откриха резултата в 42-ата минута, когато поредно центриране отдясно даде резултат и Цуфал центрира прекрасно към Патрик Шик, който надскочи двама бранители и отбеляза за 1:0.

Още в началото на втората част "гайдарите" показаха, че със сигурност ще дадат всичко от себе си за победата. В 48-ата минута напречната греда спаси чехите от изравнителен гол след удар на Хендри. Малко след това Томаш Калаш едва не си вкара автогол, но резултатът остана непроменен.

В 52-ата минута при една атака на Шотландия, чехите отнеха топката, която попадна в Патрик Шик. Той напредна и с удар от почти центъра матира излезлия напред страж на домакините Маршал за 0:2. Безспорно попадението на Шик ще бъде фаворит за гол на турнира.

След гола Шотландия имаше няколко добри възможности след 60-ата минута, но нямаше късмет да отбележи и да се върне в мача.

В първата среща от тази група вчера Англия надделя с мининалното 1:0 над Хърватия, което означава, че с тази победа чехите се доближават много до елиминациите, за които се класират първите два отбора от всяка група и най-добрите 4 трети отбора.