Словакия шокира Полша (ВИДЕО)

Словакия победи Полша с 2:1 на стадион "Газпром Арена" в Санкт Петербург в двубой от група Е на Евро 2020. Словакия стигна до победата, въпреки че преди срещата поляците бяха считани за фаворит. Автогол на Шчежни даде изненадващо предимство на словацитепрез първата част. Веднага след паузата поляците изравниха чрез Линети, преди Милан Шкриняр да донесе победата на своя тим. Малко по-рано Криховяк бе изгонен за "дружина полска".

Другите два отбора в групата са тимовете на Испания и Швеция, които се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.

Словаците първи създадоха положение пред съперниковата врата. Само 120 секунди след началото на мача Хамшик центрира в наказателното поле, но защитник на Полша изчисти. В 4-ата минута Роберт Левандовски опита удар, който обаче беше блокиран. В 10-ата Южвяк потърси Рибус, той обаче беше изпреварен и извърши нарушение, което сложи край на атаката на тима му. Четири по-късно Дуда отправи изненадващ изстрел от границата на пеналта, но топката мина встрани от вратата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Совакия поведе в резултата, а попадението беше записано като автогол на Шчесни.

Второто полувреме започна ударно за Полша. Добра атака завърши с подаване в наказателното поле към Карол Линети, който стреля, а Дубравка не успя да се намеси както трябва и резултатът бе изравнен - 1:1.

В 62-ата минута титъм на Соуса бе попарен, след като остана с човек по-малко. Санкционираният с жълт картон през първата част Гжегож Криховяк извърши нарушение срещу противников футболист, а главният арбитър му показа втори жълт и съответно червен картон.

Численото предимство на Словакия бързо даде резултат. В 69-ата минута, след центриране от корнер, Милан Шкриняр показа отлична техника и реализира второ попадение във вратата на Полша - 1:2. До края на срещата тимът на Пауло Соуса така и не успя да стигне до изравнително попадение и Словакия се поздрави с ключова победа!