Португалия Унгария

Португалия с класика над Унгария, Роналдо стана най-резултатният футболист на Европейски първенства

Отборът на Португалия се наложи над Унгария с резултат 3:0 в мач от група F на Евро 2020. Мачът се игра пред около 60 хиляди зрители на “Пушкаш Арена” в Будапеща.

В 19-ата минута Кристиано Роналдо беше изведен сам срещу вратаря на Унгария, но ударът му беше отразен. Португалецът се намираше в положение на засада. В 28-ата минута Бернардо Силва се отличи с пропуск, а малко след това той центрира към Роналдо, но нападателят на Ювентус не успя да уцели вратата.

В 37-ата минута удар на Адам Салай с глава попадна в ръцете на Руй Патрисио. В 40-ата минута Гулачи спаси удар на Жота. В 43-ата Роналдо можеше да открие, но се отличи с непростим пропуск.

В 47-ата минута Гулачи спаси удар Пепе. Шалай в 57-ата стреля опасно, но Руй Патрисио беше на мястото.  В 62-ата Бруно Фернандеш игра с глава, но ударът му се оказа твърде слаб и завърши в ръцете на Гулачи. В 68-ата халфът опита далечен шут, който беше избит в корнер.

В 80-ата резервата Шаболч Шон успя да се разпише за Унгария, но беше вдигнат флаг за засада.

В 85-ата минтуа Рафаел Герейро получи една подаване в наказателното поле и веднага стреля. Топката рикошира в правещия много силен мач Вили Орбран и влезе във вратата на Унгария.

Само минута по-късно Вили Орбан задържа Рафа Силва в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Роналдо не сгреши от бялата точка и оформи крайното - 2:0. Това е 10-ият гол на Роналдо на Европейски първенства, с което задмина Мишел Платини, който има 9.

В края на двубоя Кристиано Роналдо вкара втория си гол в мача и оформи крайното - 3:0.

УНГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 0:3

0:1 Герейро (84')

0:2 Роналдо (87' - дузпа)

0:3 Роналдо (90+2')

Унгария: Гулачи, Ботка, Орбан, Атила Салай, Ловренчич, Клайнхайслер, Наги, Шафер, Фиола, Адам Салай, Шалай

Португалия: Патрисио, Семедо, Диаш, Пепе, Герейро, Перейра, Карвальо, Фернандеш, Роналдо, Жота, Бернардо Силва