Германия Франция

Франция спечели дербито с Германия след страхотен сблъсък + ВИДЕО

Отборът на Франция се наложи над Германия с минималното 1:0 в мач от Група F на Европейското първенство, който се игра на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Двубоят започна с много високо темпо. В 16-ата минута Пол Погба можеше да открие за "петлите" след центриране от корнер, но ударът му с глава мина над вратата. В 17-ата минута Мануел Нойер се намеси страхотно след опасен удар на Килиан Мбапе.

В 20-ата минута отборът на Франция успя да поведе в резултата след автогол на Матс Хумелс.

В 22-ата минута Томас Мюлер стреля опасно с глава, но ударът му мина встрани. В 27-ата минута удар на Тони Кроос от пряк свободен удар мина над вратата. В 38-ата минута Илкай Гюндоган получи една добра топка в наказателното поле, но стреля неточно.

В 52-ата минута Адриен Рабио беше изведен на чиста позиция, но ударът му срещна гредата.

В 54-ата минута Серж Гнабри можеше да изравни, но не успя да уцели вратата от добро положение. В 57-ата минута отново нападателят на Байерн не успя да засече едно добро подаване в наказателното поле.

Германия натисна съперника си в следващите минути, но "петлите" показаха много добра игра в защита.

В 66-ата минута Килиан Мбапе успя да се разпише, но попадението му беше отменено заради засада.

В 78-ата минута Килиан Мбапе се измъкна страхотно от Матс Хумелс, но немският защитник го настигна и успя да избие топката.

В 85-ата минута при една контраатака Килиан Мбапе се откъсна зад защитата на Германия и подаде на Бензема, който не сгреши и отбеляза втори гол за "петлите". Попадението обаче беше отменено заради засада.

В 88-ата минтуа Сане стреля неточно от пряк свободен удар.

ФРАНЦИЯ: ЛорисПаварВаранКимпембеЕрнандесКантеПогбаРабиоГризманМбапе, Бензема

ГЕРМАНИЯ: НойерГинтерХумелсРюдигерКимихКроосГюндоганГосенсМюлер, Хавертц, Гнабри