Швеция Словакия

Гол от дузпа донесе успеха на Швеция срещу Словакия + ВИДЕО

Отборът на Швеция се наложи над Словакия с резултат 1:0 в Санкт Петербург. Срещата е от група Е на Евро 2020.

Отборът на Словакия започна малко по-добре двубоя и в 6-ата минута след корнер Куцка стреля с глава покрай вратата. В следващите минути скандиавците заиграха по-добре, но не се стигна до почти нищо инитересно.

В края на първата част Хамшик получи една добра топка, но не успя да я овладее, а малко по-късно негов удар мина над вратата.

Робин Олсен трябваше да се намесва след удар на Куцка в началото на втората част. Секунди по-късно Аугустинсон стреля опасно с глава, но Дубравка се намеси страхотни и спаси. Последваха още две ситуации пред вратата на Словакия, но ударите не намериха целта.

В 67-ата минута удар на Исак мина над вратата, а малко след това отново той направи страхотен пробив, стреля опасно, но Дубравка спаси.

В 77-ата минута тимът на Швеция получи правото да изпълни дузпа за нарушение на стража на Словакия срещу Куайсон. Емил Форсберг не сгреши от бялата точка и откри резултата.

В 82-ата минута скандинавците организираха добра атака, но ударът на Клаесон беше избит в защитник на Словакия.

ШВЕЦИЯ - СЛОВАКИЯ 1:0
1:0 - Форшберг (77-д)

ШВЕЦИЯ: Олсен, Лустиг, Даниелсон, Линдельоф, Аугустинсон, Ларсон, Екдал, Форшберг, Олсон, Берг, Исак

СЛОВАКИЯ: Дубравка, Хубочан, Пекарик, Шатка, Шкриняр, Кошчелник, Хамшик, Куцка, Мак, Хрошовски, Дуда