Англия Шотландия

Англия не успя да победи комшиите от Шотландия, двете нации врътнаха скучно 0:0 помежду си

Англия изненадващо не успя да победи Шотландия и двете нации врътнаха 0:0 в голямото дерби на Великобритания от Евро 2020, което се игра на стадион "Уембли" в Лондон.

След този мач "Трите лъва" имат 4 точки и на теория трудно могат да пропуснат възможността да се класират за 1/8-финалите, но на практика всичко е възможно.

Това бе 115-и мач между Англия и Шотландия в исторически план.

В 11-ата минута англичаните бяха на косъм от гол, но ударът на Стоунс срещна гредата.

Двайсетина минути след това Пикфорд се намеси брилянтно, а Адамс при добавката не успя да оползотвори великолепния шанс за Шотландия.

В 65-ата минута Джеймс спаси Англия от гол, след като се намеси и изби с глава една влизаща във вратата на неговия тим топка от самата голлиния.

До самия край така и не паднаха попадения и резултатът се запази, а след този мач Англия има 4 точки, а Шотландия - само една.