Франция Унгария

Унгария спря световния шампион Франция пред 60 хиляди души на стадиона в Будапеща

Франция доста изненадващо не успя да победи Унгария и двете страни врътнаха 1:1 в много напрегнат мач от Група F на Евро 2020, който се игра на стадион "Ференц Пушкаш" в Будапеща.

Така французите пропуснаха идеален шанс да си гарантират класирането за 1/8-финалите още преди последния мач от груповата фаза.

В статистически план "петлите" напълно превъзхождаха своя противник при удари по посока вратата и имаха три пъти повече от него.

В продължението на първото полувреме обаче Фиола изненада неприятно световния шампион и откри в полза на унгарците.

Той получи топката отляво, надбяга Павар и мина покрай Варан преди да прати топката в близкия ъгъл на Лорис.

След почивката "петлите" натиснаха противника си и всячески се опитваха да стигнат до изравнително попадение.

Късметът все пак им се усмихна в 66-ата минута, след като Гризман възстанови статуквото.

Орбан отклони една топка при опит да предотврати опасността пред вратата на Унгария, но вместо това я подаде към Гризман за когото не бе никакъв проблем да я прати в мрежата.

В 83-ата минута Гулачи спаси Унгария от сигурен гол, след като спаси бомбен удар на Мбапе.