Англия Чехия

Англия спечели Група D на Евро 2020 след минимален успех срещу Чехия

Англия стигна до минимален успех с 1:0 над Чехия в последната си среща от Група D на Евро 2020 и по този начин финишира като лидер в групата си със 7 точки.

Все пак хубавото е, че и Чехия се класира, макар и като трети отбор в групата.

Срещата започна изключително динамично и в крайна сметка "Трите лъва" стигнаха до така желания ранен гол с който откриха.

В 12-ата минута Грийлиш центрира на далечната греда, където Стърлинг положи глава на топката и успя да я вкара в мрежата.

Десетина минути след това Кейн можеше да удвои за англичаните, но ударът му бе спасен с една ръка по страхотен начин от Вацлик.

До полувремето нямаше повече попадения, а второто полувреме започна без кой знае какви интересни ситуации пред двете врати.

След почивката чистите положения не бяха кой знае колко на брой и в крайна сметка нямаше повече попадения до самия край на мача.