Испания

Испания разби Словакия, но остана втори в групата + ВИДЕО

Отборът на Испания се наложи над Словакия с резултат 5:0 в мач от група Е на Евро 2020, който се игра на “Ла Картуха” в Севиля.

В другия двубой отборът на Швеция се наложи над Полша с 3:2 с гол в края и спечели групата. Испания ще се изправи срещу Хърватия на 1/8-финалите.

Тимът на Луис Енрике напълно надигра съперника си и заслужи победата.

Испания можеше да поведе още в 12-ата минута, но Алваро Мората пропусна дузпа.

В 30-ата минута вратарят на Словакия Мартин Дубравка си отбеляза комичен автогол и откри резултата за "Ла Роха".

В края на полувремето след нова грешка на стража на Словакия Аймерик Лапорт се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара втори гол за своя тим.

Пабло Сарабия в 56-ата направи резултата 3:0, а влезлият като резерва Феран Торес с първото си докосване вкара за 4:0. В 71-ата Куцка си отбеляза автогол и оформи крайното - 5:0.