Унгария Германия

Драма в Мюнхен: Германия едва издрапа до 1/8-финалите на Евро 2020 след мъка срещу Унгария

Германия бе на път да претърпи тотален крах, но се изправи на крака и е на 1/8-финал на Евро 2020.

Бундестима врътна 2:2 с Унгария на родна земя, на "Алианц Арена" в Мюнхен, като по този начин продължава напред.

Гостите стигнаха до сензационно попадение още в 11-ата минута. След постепенна атака топката беше центрирана в наказателното поле, където капитанът Адам Салай я засече с глава в мрежата зад Мануел Нойер.

Германия оказа натиск над своя противник и успя да стигне до изравнителен гол, който падна обаче малко късничко - в 66-ата минута.

Хаверц успя да насочи една топка в мрежата, след като Гулачи направи фрапантна грешка и позволи на Хумелс да играе с кълбото, а след това неговият съотборник го довкара.

Всички очакваха пълен обрат, но вместо това Унгария вкара втори гол в 68-ата минута чрез Шафер, който се възползва от подаване на Салай и реализира.

Горецка в 84-ата минута донесе радост на Германия и в крайна сметка страната продължава напред.

До края не паднаха повече голове и Германия финишира Група F на като втори с 4 точки, докато унгарците завършват на четвъртата позиция с 2 точки.

Маншафта ще се изправи срещу Англия на 1/8-финалната фаза.