Сливнишки герой

Героя победи ФК Кюстендил като гост в контрола

В една от последните котроли на отборите в подготвителния период, преди началото на първенството на ЮЗ Трета лига, тимът на Сливнишки герой удари с 1-3 като гост един от хитовете в последните години в групата ФК Кюстендил, като контролата се игра в Кюстендил.

Домакините поведоха в резултата в 25-та минута, когато бившият нападател на Героя Александър Александров-Аци отбеляза дежурното си попадение за 1-0. Момчетата от Сливница обаче натиснаха през втората част, и в 68-та минута вратарят Димитър Симеонов прати 40 метров пас къв Давид Димитров, който излезе сам срещу вратаря на кюстендилци и изравни за 1-1.

В 80-та минута сливничани вече водеха с 1-2, след като Марио петков проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Марио Йорданов бе непокрит и изведе Героя напред в резултата. Крайното 1-3 направи отново Марио Йорданов, след образцова контрола в 84-та минута на мача.

Следващата контрола на Сливнишки герой е срещу Витоша (Бистрица).