Лудогорец Мура 05

Мура и Лудогорец оставиха развръзката за реванша

Отборите на Мура и Лудогорец не се победиха - 0:0 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Отборът на Лудогорец натисна своя съперник от първата минута, но бранителите на Мура успяваха да се справят.

Мура изравни малко играта, но разградчани отново бяха по-активният отбор. С неточни удари се отличиха Икоко и Сотириу.

В 32-ата минута Михаел Клепач стреля опасно, но Кристиян Кахлина се справи блестящо и изби в корнер. След 5 минути Жордан Икоко стреля неточно от малък ъгъл.

Две минути преди края на полувремето Сотириу пропусна чудесен шанс за гол

В началото на второто полувреме домакините започнаха по-активно, като Михаел Клепач стреля неточно, а Лука Бобичанец затрудни Кахлина с диагонален удар. Шут на Климен Щурм мина на сантиметри от гредата.

В 61-та минута Жордан Икоко беше изведен на чиста позиция от Каули Оливейра зад защитата на Мура, но не успя да намери целта

В 77-ата минута Елвис Ману опита късмета си, но ударът му буквално облиза гредата.

МУРА 0:0 ЛУДОГОРЕЦ

МУРА: 69. Обрадович, 21. Карничник, 9. Марушко, 30. Горенц, 11. Коус, 10. Коутер, 8. Бобичанец, 20. Хорват, 23. Щурм, 47. Клепач, 2. Ципот

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 3. Недялков, 24. Вердон, 30. Пластун, 22. Икоко, 95. Каули, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу