Черно море Искра Стал (Рибница)

Черно море смаза молдовците, чака ПСВ

Отборът на Черно море не срещна никакви трудности в срещата - реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу молдовския Искра Стал. "Моряците" не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и смазаха съперника с 3:0. Така те продължават напред с общ резултат 4:0 и чакат следващия си съперник ПСВ Айндховен. Головете за тима на Никола Спасов вкараха Миро Манолов в 25-ата и 53-ата минута и Георгиев в 60-ата минута.

Срещата можеше да се развие по-друг начин, след като в 7-ата минута двама играчи на Искра излязоха срещу Пиргов, но самопожертвователна намеса на Бачев предотврати неприятности за гостите. Това бе и единственото сериозно положение за молдовците.

В следващите минути варненци наложиха пълно превъзходство и логично се стигна до гол в тяхна полза. Това се случи в 25-ата минута, когато след центриране от корнер Илиев стреля опасно, шутът му бе избит, но Манолов беше най-съобразителен и с глава откри резултата. "Моряците" продължиха с натиска, но до края на полувремето нов гол не падна.

Само в рамките на 15 минути през второто полувреме обаче играчите на Никола Спасов лишиха срещата от всякаква интрига. Първо в 53-ата минута Сашо Александров стреля отдалеч, с което максимално затрудни стражът на домакините и Миро Манолов необезпокояван покачи на 2:0.

В 60-ата минута дойде ред и на Даниел Георгиев да се разпише. Отново Алекс и Манолов бяха главни действащи лица в атаката на варненци. Тяхна добра комбинация изведе Георгиев в стрелкова позиция и халфът оформи крайното 3:0 за Черно море.

В последните 30 минути мачът се доиграваше, като "моряците" не поемаха излишни рискове, пазейки силите си за срещата с холандския гранд ПСВ. Първата среща от третия предварителен кръг на Лига Европа е другият четвъртък (30 юли) в Айндховен.

ИСКРА СТАЛ - ЧЕРНО МОРЕ 0:3

0:1 Манолов (25)
0:2 Манолов (53)
0:3 Георгиев (60)

ИСКРА: Гайдукевич, Стинга, Осипенко, Рудак (50-Романюк), Тофан, Киликевич (58-Маналиу), Журка, Стахив, Бурковский, Хауши, Фещенко (60-Окинка)

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, Лазаров (61), Бачев, Кулибали, Александров, Георгиев, Димов (66-Петков), Илиев, Александров, Юруков (58-Стоянов), Манолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Стахив (И)