Доростол 2013 Спортист (Генерал Тошево)

Доростол с нова победа

Доростол записа поредна победа в шампионата на Североизточната "В" група, след като се наложи на своя стадион с 3:1 над Спортист (Ген. Тошево)

омакините започнаха с гол от съблекалнята, като в 3-ата минута капитана Светлин Стефанов изкочи сам срещу вратаря и след като стража го посрещна и отби топката. Тя достигна до Тихомир Ченешков и младока през куп от играчи промуши кълбото в мрежата. В 16-ата минута гостите можеха и да изравнят резултата, след като Радостин Йосифов при опит да изнесе топката в предни позиции, просто я подари на противника. Тук обаче Веселин Димитров следеше изкъсо играта и с авторитетна и бърза намеса спаси сигурен гол. При второто попадение в сметката на „Доростол“ отново главна роля изигра снажният централен нападател Тихомир Ченешков, който се вряза остро по дясното крило. От където центрира топката, тя рикушира в крак на защитник, тук късмета на домакините проработи и топката отиде точно където връхлитаха едновременно Беадир Беадиров и Емануил Методиев като последния просто влетя с нея в мрежата. Класиката в резултата беше факт малко преди финала на първото полувреме. Отново Ченешков-ШОУ, гол този път след красив падащ лист. В 52-ата минута Ремзи от гостите изпълни пряк свободен удар, като топката след коварна парабула се отби в напречната греда и тупна пред голлинията. От където футболист на Тошево нанесе удар, ала сега Веселин Димитров беше на точното място и закова кълбото в прегръдката си. 66-ата минута ъглов удар, Емануил Методиев центрира и Тихомир Ченешков надскочи всички, но вратаря с отлична реакция отрази опасния удар с глава. Минути по-късно отново Тихомир Ченешков открадна топката от защитата на „Спортист“ и напредна сам срещу стража, излъга го ала си затвори ъгъла и пропусна да запище хеттрик. С пропуски в тази втора част се отличиха още Светлин Стефанов, Емануил Методиев и Беадир Беадиров. Две минути преди последния сигнал, гостите стигнаха до своя гол, вкара го най-добрия в техните редици.