Железница Урвич 1960 (Долни Пасарел)

Железница стартира с домакинска загуба - 2:4 от Урвич

Отборът на четвъртодивизионния Железница стартира с домакинска загуба сезона в първенство на "А" ОФГ София - Юг. На изключително добре поддържания терен в селото при идеални условия, домакините бяха победени от Урвич (Пасарел) с 2:4. Мачът се игра пред около 30 зрители, които освен шестте гола видяха и множество положения пред двете врати.

Гостите стояха по-организирано на терена и с по-комбинативна игра създадоха повече положения за гол. Урвич започна много силно и поведе с 4:0. Едва през втората част домакините от Железница се разиграха. Те успяха да върнат два гола в началото на второто полувреме чрез Петър Янев и Николай Христов. Последваха още няколко опасности за отбора от Пасарел, като на два пъти Христов се оказа сам срещу вратаря, но не успя да го отбележи.

При един от опитите си Христов нацели и гредата. Влезлият като резерва в отбора на Железица гигант - Димитър Любенов, който е шампион на България като вратар на Литекс през 1999 година, заигра по десния фланг и на свой ред можеше да отбележи, но нямаше късмет. Така двубоят завърши с победа на Урвич.

В следващия кръг Железница отново е домакин - на Люлин (София).