Левски (Чепинци) Светослав (Лепица)

Левски (Сухаче) продължава победния си ход

Левски (Сухаче) продължава победния си ход в областната група, след като се наложи над  Светослав Лепица с 1:0 като гост.

След дълги години пауза поради икономически и финансови причини, старото междусъседско футболно дерби беше възстановено на ниво А ОФГ.

Домакините вече 3 години са в групата, а Левски (Сухаче), който беше възстановен през 2008 г., спечели промоция през настоящия сезон.

Пред повече от 200 зрители очакващи с нетърпение именно този мач поради стари спомени и нови мечти на стадион "Лайпциг Арена" двата отбора оправдаха очакванията за оспорван и интересен мач.

Домакините владееха повече топката и имаха териториален превес,но без положения. Най-опасното положение за тях беше в 26 минута, когато съдията даде един спорен фаул и след  силния удар, вратарят на Левски Анатоли Карапанов спаси, а при добавката негов съотборник би високо.

Гостите разчитаха на бързи контри и при една от тях в 39-ата минута Ники Диков напредна сам от центъра  в разредената защита и със  зверски шут от 30 метра заби топката под гредата.Гол!

След паузата домакините се хвърлиха да изравняват и наложиха силен натиск. С помощта на съдията, който буташе гостите в пеналта свирейки спорни фалов,  домакините взеха инициативата, но зщитата и вратарят спасиха всичко.

"Това не е обикновена победа! Това не е да победиш или загубиш от Милковица или Гиген.Това е победа срещу стар  футболенсъперник, която носи слава, самочувствие и гордост! И както и преди 40, и преди 30, и преди 20
години (когато беше преустановен футбола в Сухаче ) и сега доказахме, че сме са по-добри!", радваха се в Сухаче.