Левски (кв. Драгалевци, София) Банкя 2009

Банкя и Драгалевци завършиха 0:0

Банкя и Левски (Драгалевци) разделиха по 1 точка след двубоя от втори кръг на СРГ-Юг, завършвайки 0:0 пред около стотина фена, дошли да подкрепят своите на стадиона в кв. Люлин.

За равенството обаче повече трябва да съжаляват банчани, след като бяха по-добрия отбор, но не съумяха да разпечатат вратата на съперника. Още в началото на мача възможност да открие резултата се откри пред Тони Андреев, но ударът му в 15-та минута кацна на горната греда и излезе в аут. Че мачът ще е корав, загатна зверско влизане с бутоните на играч на Левски срещу капитана на Банкя Живко Пъшев, след което се наложи и лекарска интервенция.

По-интересното се случи след почивката, когато на терена, а и покрай него завря и закипя. Съдийската тройка сериозно изнерви мача с решенията си и домакинската публика не им остана длъжна. Претенции за дузпа за Банкя не бяха уважени, след като Ники Иванов стреля от близо, а тялото на защитник на Левски бе последна преграда на гол линията. Няколко минути по-късно при атака на банчани единствено главният съдия не видя как топката се удря 2 пъти в ръката на защитник пред вратата на Левски, което съвсем подлуди привържениците.

За капак влезлият като резерва на полувремето Петко Господинов получи набързо 2 жълти картона и напусна терена преждевременно. Дори с човек по-малко Банкя имаше своите шансове, но в крайна сметка мачът завърши без голове.