Етър Велико Търново Спортист (Св) Eра (Севлиево)

Етър тръгна с победа при новия треньор

Новият треньор на Етър Велин Кефалов дебютира с победа начело на тима. В двубой от 8-ия кръг на Източната "Б" група "виолетовите" стигнаха до успеха срещу Спортист (Своге) с 2:0. Болярите вкараха по един гол през двете полувремена и заслужено прибавиха три точки към своя актив.

В 27-ата минута Илиян Трифонов откри резултата. Той се разписа със страхотен удар от повече от 30 метра. През второто полувреме тимът на Спортист се опита да се върне в мача, но Адриан Янков и Георги Семерджиев не успяха да се разпишат. В 75-ата минута Румен Лапантон сложи точка на спора с втори гол за домакините. Той получи кълбото извън наказателното поле, проби и от десетина метра разстреля Стоянов.

С победата Етър събира вече 11 точки и заема 6-о място във временното класиране. Спортист има точка повече и е една позиция по-напред.