Банкя 2009 Урвич 1960 (Долни Пасарел)

Урвич (Пасарел) и Банкя 2009 въртят зрелищно 2:2

Първият и третият във временното класиране в СРГ-Юг направиха интересен и успорван мач на терена в Пасарел. И двата отбора афишираха амбиции за победа преди мача и очакванията на около стотината зрители се оправдаха.

Малко спорна дузпа в 20-та минута даде възможност на домакините да отблежат гол и да излязат напред в резултата. Гостите от Банкя обаче не се притесниха и малко преди почивката изравниха резултата. За 1:1 се разписа Ивайло Величков след асистенция на плеймейкъра Никола Иванов. Последният имаше малшанс да нацели гредата през второто полувреме. Малко след това тимът на Урвич 1960 отново дръпна в резултата след изпълнение на пряк свободен удар. Домакините вече виждаха трите точки в актива си, когато Боби Миланов реализира поредния си гол с жълтата фланелка и фиксира крайното 2:2. Така отборът на Банкя събра 5 точки и остава непобеден и след това тежко гостуване. В следващия мач тимът е домакин на Урвич от Панчарево.