Вихър (Алд) Правец

Правец разнебити Вихър (Алдомировци) със 7-1

ФК Правец разнебити Вихър (Алдомировци) със 7-1, в мач от вторият пролетен кръг в А ОФГ София-запад.

Момчетата от едноименният град играха много силно, и още до полувремето водеха с 5-0. Червен картон пък за отбора на Вихър получи вратарят Светозар Кръстев в 22 минута, като свали в наказателното поле откъснал се играч на ФК Правец. Освен картона, главният съдия отсъди и дузпа, превърната в гол.

Отбора на Правец сериозно прави заявка за едно от двете челни места в групата, даващо право на квалификации за влизане във В ЮЗ ФГ, още повече, че от пролетта в отбора вече са взети някои от основните футболисти на Балкан (Ботевград), което прави отбора още по силен от есента.

Загубата на Вихър (Алдомировци) стана още по-срамна, след като се разбра, че футболисти от отбора не са спазили спортната дисциплина в навечерието на мача.

След срещата президента на алдомировчани Ивайло Кирилов и треньорът Емил Миланов са се зарекли да направят промени в отбора, с цел да не се повтарят подобни срамни загуби.

В следващият кръг и двата отбора имат местни дербита, като правец играе срещу Вихър (Лопян), а Алдомировци се изправят срещу силният тим на Драгоман, с който през есента си спретнаха голов трилър, завършил 4-3 за драгоманчани.

Междувременно сърцатият президент на Вихър се е наел сериозно с въстановяването на терена в село Алдомировци, като през уикенда специална машина е наета, за да изравни терена и да го подготви за полагането на ново тревно покритие, като за целта ще се търси компетентното мнение на елитната фирма за тревни покрития ОНТАРИО-СПОРТ. Въстановяването на терена е изключително важно, поради факта, че отбора играе своите срещи в град Сливница, което затруднява много от феновете на отбора да посещават срещите, особенно по-възрастните почитатели на отбора.