Драгоман Вихър (Алд)

Драгоман излъга Вихър, съдия свири край в 88-ата минута

Отборът на Драгоман победи Вихър (Алдомировци) в дербито от 12-ия кръг на ОФГ София - Запад, предаде репортер на Football24.bg. Драгоманци продължават с отличните игри и се наложиха с минималното 1:0.

В чудесната априлска събота, на стадиона на Гимназията по транспорт в Сливница, двата отбора се изправиха в регионалното дерби. Отличната обстановка, сравнително многобройната публика (около 300 зрители), и фактът, че двата отбора направиха голов трилър със седем гола през есента даваше основание на всички да очакват един динамичен и интересен отбор.

Двамата треньори Емил Миланов и Манол Манолков бяха с най-доброто с което разполагат в момента. В отбора на домакините личеше липсата на нападателят Росен Ставрев, а при гостите липсваха играчите, които бяха наказани през есентта за баталните сцени с главният съдия в мача Драгоман-Торнадо Безден.

Съдийската бригада бе от Самоков, ръководена от Николай Банев, с помощници Христо Марков и Пепа Георгиева.

Срещата започна с териториален натиск на играещите в жълто футболисти на Вихър, и още в третата минута Тодор Минев и Ангел Владимиров са оказаха в изгодна позиция в наказателното поле на Драгоман, но се засуетиха и младият вратар на гостите улови топката.

Домакините продължиха да притежават по-дълго топката, но това явно не бе достатъчно, и пред нападателите не се откриваха реални голови възможностти. В средата  на полувремето съдийската бригада на няколко пъти демонстрира липса на синхрон, като осбенно фрапантни бяха грешките на страничната съдийска Пепа Георгиева, която на три пъти направи сериозни грешки.

Гостите пък бяха подредени така, че бяха затворили празните пространства пред бързоногите Тодор Минев и Филип Тодоров, а капитанът на драгоманчани Владимир Антонов хладнокръвно ръководеше действията на защитата. Контраатаките им бяха много опасни, и макар, че личеше липсата на някои изявени голмайстори от миналата година, в лицето на Димитър Алексиев и Кирил Иванов, отборът успяваше да достигне на няколко пъти до вратата на домакините, но нямаха шанс пред гола през първото полувреме.

В 14-та минута гостите имаха шанс за гол, като топката достигна до Мариян Ризов в наказателното поле, той се ориентира добре, сред трима защитници на Вихър, но вратарят Петър Кръстанов се оказа най-съобразителен и улови топката миг преди нападателят да стреля.

17-та минута Филип Тодоров стреля на окло два метра от границата на наказателното поле, но топката бе уловена от вратаря.

30-та минута дойде най-чистото положение за гол пред домакините. Филип Тодоров изпълни отлично пряк свободен удар на окло два метра от наказателното поле, вдясно на вратата на гостите. Топката изписа отлична парабола и прелетя на около 10 см. от напречната греда.

Играта обаче започна да се изостря, започнаха да прехвърчат искри. Главният съдия Николай Банев на няколко пъти влиза в спорове с футболисти и на двата отбора. Жълти картони за апострофиране на съдийска решение получиха Емил Кузев и Филип Тодоров от отбора на Вихър, а от гостите с жълто бе декориран Георги Александров, за задържане на играч в жълто. Въпреки жълтите каротни действията на главният съдия бяха по-скоро неадекватни, като пропусна да накаже играчи както на единият, така и на другият тим.

През втората част играчите на Драгоман играха много по уверено, без да се колебаят изчистваха топката далеч от собствената си врата, а младият 19 годишен страж на отбора Божидар Станимиров на няколко пъти демонстрира отлични рефлекси, опазвайки вратата си суха, и по този начин се превърна в герой за своя тим.

В 75-та минута Димитър Иванов от гостите даде отличен пас в коридор на Мариян Ризов, който бе повален в наказателното поле, а съдията веднага отсъди дузпа. играчите на домакините протестираха бурно на отсъждането му, като бе подгонен от неколцина играчи, и след като отнесе няколко блъсканици, потърси защитата на полицаите, охраняващи мача. Нещата бяха бързо успокоени, благодарение на президентът на Вихър Ивайло Кирилов, който набързо усмири играчите, за не бъде прекратен мача.

Зад топката застана потърпевшият Ризов, който не сгреши и отбеляза единственото попадение в мача 0-1.

Младият тим на Вихър също имаше своите шансове, но не успя да ги реализира. Многото пропуски пред вратата на противниците им вече започват да имат хроничен вид, като това е и третата поредна загуба от началото на сезона. Въпреки това прави впечатление, че играта в защита е придобила коренно различен вид, което говори за правилната работа в отбора.

В заключитерните минути на мача влезлият като резерва в отбора на вихър Иван Иванов бе повален в наказателното поле, сигнал не последва от главният съдия, а секунди след това пък свири края на мача, което бе точно в 88-та минута. Това бе точно 2 минути по-малко, а и имаше основание да даде поне още три минути продължение за смените, и влизането на два пъти на лекарски екип на терена. Това отново вбеси домакините, и рефера бе "благославян" многократно от футболисти и публика.

Така отборът на Драгоман печели трети пореден мач през полусезона, давайки основна заявка за борбата за влизане във В АФГ. Въпреки, че до края на полусезона има още доста мачове, ако изключим мача с Безден, програмата на футболистите от крайграничният град не е никак лоша.

От своя страна младият тим на Вихър отнесе трета загуба, след като отстъпи и на Ком и Правец в първите два мача. Това вече започва да тежи на плещите на опитният треньор Емил Миланов, който има само седмица да ги подготви за следващият тежък мач, като ървите промени вече са налице, остава много работа.