Димитровград || Раковски (Ивайловград)

Димитровград-2 си върна на Раковски (Ивайловград)

Димитровград II разгроми Раковски (Ивайловград) със 7:1 в мач от XIII кръг за първенство на Обласна футболна групаХасково. С три гола на Ангел Ангелов, два наПетър Канев и по един на Деян Димов и Красимир Тонев, димитровградчани си върнаха за есенната загуба с 0:2.

Резултатът на стадиона в Горски извор бе открит от Петър Канев в 10-ата минута. Той получи чудесен пас от Деян Димов, надбяга пазещия го защитник, преодоля с лекота вратаря и мушна топката в мрежата. След двадесет минути ситуацията се повтори, но този път Петър Канев бе повален в наказателното поле, а Ангел Ангелов вкара отсъдената от съдията дузпа. Две минути по-късно резултата стана вече класически. Този път Мартин Стоянов асистира за попадението на Деян Димов, който отблизо се разписа за 3:0. До края на първата част падна още един гол - точен бе Петър Канев.

След почивката треньора на Димитровград II - Динко Господинов извърши няколко смени, но картината не се промени. Срещата се превръщаше в кошмар за гостите и съдията ги пожали като още началото не свири дузпа за нарушение срещу Мартин Стоянов. Той действаше отдясно през второто полувреме и направо развинти изпадналите в шок играчи на Ивайловград - удари и греда в 50-ата минута.

Отличен мач направи и халфа Ангел Ангелов, който в 60-ата минута след самостоятелен рейд покачи на 5:0, а в 68-ата с още едно попадение оформи хеттрика си.

Ивайловградчани върнаха един почетен гол от дузпа, но до края получиха още един гол, дело на Красимир Тонев.

Димитровград II е на второ място в класирането с 21 точки, с мач по-малко и на девет точки след Хасково 2.

Текст и снимка: dimitrovgradbg.com