Вихър (Алд) Искра (Искрец)

Вихър (Алдомировци) се отпуши, вкара пет на Искрец

Младият тим на Вихър (Алд) най-сетне постигна победа в пролетният дял на шампионата, побеждавайки с категоричното 5-0 тима на Искра (Искрец).

След като отнесоха изключително тежки загуби, включително и разгромното 7-1 от Правец, воденият от треньора Емил Миланов отбор работи много усърдно цяла седмица и това даде резултат в днешният мач.

Срещата започна вихрено за алдомировчани, като в 8-та минута двуметровият централен защитник на вихър Емил Кузов надскочи с лекота защитата на Искра, и мощно с глава заби топката в мрежата за 1-0.

2-0 направи нападателят Тодор Минев,, който изигра най-добрият си мач откакто е в тима на Вихър, и бе в основата на почти всичко интересно случило се в днешната среща. В 11-та минута той излезе сам срещу вратаря, след хубав пас на Ангел Владимиров, като удвои  резултата.

В 50-та минута Иван Светлинов се разписа след центриране на Тодор Минев.

Минута по-късно Вихър получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Васил Петров, който обаче пропусна от бялата точка.

55-та минута защитникът Костадин Янков с глава отбеляза четвъртият гол за Вихър.

Иван Светлинов бележи втория си гол в мача, и пети за своя отбор, оползотворявайки центриране на Тодор Минев. За съжаление на своите съотборници светлинов заминава на работа в Англия, и това бе последният му мач засега с отбора на Вихър. Малка утеха все пак е доброто представяне в тази среща, както и привличането на някои нови футболисти, като вече в отбора е картотекиран Станимир Стоянов, очаква се отговор на още две момчета, които играят като полузащитници.

В същото време Президентът на клуба Ивайло Кирилов, с помощта на Станислав Страхилов, Йордан Йорданов, кмета на Алдомировци Тодор Попов и други приятели на отбора завършиха полагането на първият изравняващ слой почва на обработеното игрище, подготвяйки го за второто изравняване, което ще стане факт тази седмица.

Тежката процедура ще продължи със засяването на специалните тревни смески, и много, много работа по въстановяването на тревното покритие, така, че игрището да може да се използва за първото домакинство през следващият сезон.